28 Şubat Dünya Ender Hastalıklar Günü'nde Mavi Kurdele Takıyoruz

Tüm dünyada,önemli hastalıklarla mücadele eden insanların, vermek istedikleri mesajı anlamak için, yakalarına taktıkları kurdelelerin rengine bakabilirsiniz. Kalp hastalıkları için kırmızı, göğüs kanseri ile mücadele için pembe gibi.. Canavan gibi ender rastlanan hastalıklarla mücadeleye dikkat çekmek içinse MAVİ KURDELE takarak dikkat çekilmektedir.

Türkiye'de ilk kez Sarp'ın Umudu Derneği , ''28 ŞUBAT'TA MAVİ KURDELE TAK, MAVİ KOT PANTOLON GİY '' diyerek, bu projeyi gönüllü olarak destekliyor !

Siz de, Canavan gibi ender hastalıklarla mücadele eden çocuklarımız için 28 Şubat günü MAVi kurdele takıp, MAVİ kot pantolonlarınızı giyerek, bize destek verin, çocuklarımıza umut olun!

Önemli Not : Etkinliğimiz, tüm dünyada nadir hastalıklara dikkat çekebilmek ve farkındalık yaratabilmek adına düzenlenmiş bir etkinliktir. Sarp'ın Umudu Derneği bu etkinliğe Türkiye'de gönüllü olarak destek vermektedir. Hiç bir surette herhangi bir şeyin satışı yapılmamakta ve bağış da toplanmamaktadır !28 Şubat Perşembe günü yakasında mavi kurdele olup, bağış toplamaya çalışan kişileri görürseniz lütfen buna inanmayınız, itibar etmeyiniz !